Ara
keyboard_arrow_up
Etiketler
keyboard_arrow_up
Isviçre elmasi
cilt lekesi
erkek bakim
cilt catlagi
leke
Selülit
erkek cilt bakimi
aydınlık cilt
c vitamini

Erkekler İçin 5 Adımda Cilt Bakım Rehberi

message
Yorum yok
star
Total Rating: 0

Cilt bakımı, kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de önemli olan bir husustur. Hem dış çevreye daha olumlu bir imaj verebilmek hem de bireyin daha yüksek özgüvene sahip olması açısından cilt bakımına özen gösterilmelidir. Ancak cilt bakımı yaparken cildi daha kötü bir hale getirmemek adına dikkat edilmesi gereken bir dizi husus bulunmaktadır. 

Her Zaman Temiz Bir Yüz

erkeklericinciltbakimrehberi

Yüz temizliği, cilt bakımının en önemli bileşenidir. Aktif olarak iş ve toplumsal yaşamın içinde olan bireyler açısından bu durum iki kat daha fazla geçerlilik kazanmaktadır. Yüz temizleme için özel üretilmiş ürünlerin tercih edilmesi gereklidir. Hem normal sabunlar hem de sıvı sabunlar ciltte kuruluğa yol açmaktadır. Cilt temizleme ürünleri sayesinde cilt güzel ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmaktadır. 

Cilt Nemlendirme

erkeklericinciltbakimrehberi

Cildi temizlemek tek başına yeterli değildir.  Temizleme ürünleri kullanılsa bile zaman zaman hava şartları ya da yüz için kullanılan farklı ürünler dolayısıyla ciltte kuruluk meydana gelebilmektedir. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için de nemlendiricilere başvurulması gereklidir. Özellikle soğuk kış aylarında ciltte kuruluk oranı artmaktadır. Cildinizdeki kuruluktan kurtulmak ve cildinizin kaybettiği neme kavuşmak için Aveclinic Aloe Vera Serumu ve Aveclinic Hyaluronik Serumu cilt bakim rutinlerinize ekleyebilirsiniz.

Yaşlanmaya Karşı Tedbir

erkeklericinciltbakimrehberi

Orta yaşlarla birlikte erkeklerde yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaktadır. Özellikle ellerde, alında ve göz kenarlarında görülen kırışıklıklar, mücadele edilmesi gereken durumlardır. Bunun için yaşlanmayı önleyici ürünlerden destek almak doğru olacaktır. El ve yüzünüzde kullanabileceğiniz Aveclinic Yaşlanma Karşıtı Serum veya Yaşlanma Karşıtı ve sıkılaştırma Kremi en büyük yardımcınız olacaktır. Göz çevresindeki kırışıklıklar için de Aveclinic Göz Çevresi Bakım Serumu veya Aveclinic Göz Çevresi bakım kremi ihtiyaclarınızı karşılayacaktır. Serum ya da krem formunda tercih etmek tamamen sizin insiyatifinizdedir. 

Peeling

erkeklericinciltbakimrehberi

Cilt temizleme ürünleri ya da diğer temizlik ürünleri, yalnızca cilt yüzeyinin temizlenmesine yaramaktadır. Oysa cildin derinliklerinde bulunan kirler ve ölü hücreler, kötü ve lekeli bir cilt görünümüne neden olmaktadır. Peeling ciltteki ölü hücrelerin atılması ve daha temiz bir cilde sahip olabilmek için en etkili yöntemdir. Erkeklerde de haftada bir ya da iki kez peeling uygulamak, daha pürüzsüz ve güzel görünüme sahip bir cilt açısından önemlidir. 

Güneşten Korunma

erkeklericinciltbakimrehberi

Sürekli olarak faydası ile gündeme gelen güneş ışınları, yanlış zamanda ve gereğinden fazla maruz kalındığı zaman tam tersi etkilerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de uzmanların tavsiye ettiği saatler dışında güneşe maruz kalmamaya dikkat etmek gereklidir. Bunun mümkün olmadığı durumlarda güneş kremleri ile korunmak, cilt bakımı ve sağlığı açısından önemlidir. Bunun için Aveclinic Güneş Koruma Kremi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.